Social media seo i budowanie marki. Firlikowe fascynacje.
Moim zdaniem

Social media, seo i budowanie marki – Firlikowe fascynacje #4

Social media, seo i budowanie marki to tematyka, której poświęcam ostatnio dużo czasu. Przenosząc blog na WordPress.org musiałam wykupić domenę i hosting, a to wiąże się, jak twierdzą znawcy tematu, z porządnym kopem motywacyjnym. I faktycznie, codziennie optymalizuję, promuję i planuję swoje działania, a głowę mam napęczniałą od różnego rodzaju pomysłów i inspiracji. A że jestem laikiem, jeśli chodzi o pozycjonowanie, marketing i social media, musiałam jakoś wiedzę na ten temat zdobyć. Stąd pomysł na kolejną odsłonę Firlikowych fascynacji – jeśli jesteś raczkującym blogerem, zakładasz stronę, próbujesz wystartować z własną marką to mam dla Ciebie kilka miejsc, gdzie w przystępny sposób osobom takim, jak ja czy Ty, inne, mądrzejsze, wyjaśniają krok po kroku co masz zrobić.

Social media, seo i budowanie marki

 

Lekka Zmiana Mamy <- klik

 

Sama nawet nie wiem kiedy i jak trafiłam do Magdy. Pierwsze wrażenie: niesamowity kontakt z czytelnikami i duże zaangażowanie. Magda dba o swoich odbiorców. Nie tylko w sposób wyczerpujący komponuje poszczególne posty, ale również hojnie dzieli się swoją wiedzą. I co ważne, robi to lekko, prosto i przystępnie. Chyba nie ma drugiego takiego miejsca w sieci, które w sposób kompleksowy „zajmie się Tobą”. Na tym właśnie polega fenomen Magdy: daje szeroki wachlarz możliwości, krok po kroku prowadzi przez meandry soszjalowego świata, a do tego wirtualnie, mentalnie przytuli…przynajmniej ja to tak czuję 😉

Jeśli interesuje cię tematyka social media podana w lekki sposób polub Fan Page Magdy na Facebooku <- klik

Ola Gościniak – Jestem Interaktywna <- klik

 

Masz stronę opartą na WordPressie albo dopiero zamierzasz ją stworzyć? Ola poprowadzi Cię za rękę, pomoże wybrać hosting, doradzi, który motyw może sprawdzić się w przypadku Twojej działalności czy wskaże wtyczki, które usprawnią działanie strony. Dla osoby, która jest zielona w tego typu sprawach, wskazówki Oli będą na pewno bardzo pomocne. A już poradnik (dostępny po zapisie na newsletter) Skonfiguruj Yoast SEO! Jak zapalić zielone lampki? jest naprawdę niebywale pomocny, dzięki niemu przebrnęłam sprawnie przez proces konfiguracji, a w chwili obecnej komponuję każdy tekst pod kątem odpowiedniego pozycjonowania.

Warto też dołączyć do grupy na Facebooku -> Strona WWW to proste – grupa wsparcia dla kobiet!

Marta Krasnodębska – #Hakerki Sukcesu <- klik

 

Marta podpowie Ci jak rozhulać swoją markę online. I szczerze? Mnie rozhulała na całego! Jej fenomen polega na szczodrości. A szczodrze dzieli się swoją wiedzą! Choć znacznie ważniejsze jest to, że motywuje, zagania do roboty, uzmysławia, że najważniejsze jest działanie! Słuchając jej, myślisz sobie: Co mnie jeszcze powstrzymuje? Na co czekam? Najważniejsze to próbować, sprawdzać, a przede wszystkim budować relację z klientem. W końcu logo czy piękny szablon nie świadczy o jakości Twojego produktu lub usługi, a produkt i usługa właśnie 😉

Chcesz rozhulać swoją markę online? Dołącz do grupy na Facebooku <- klik, a otrzymasz wsparcie i motywację 🙂

A najlepszym dowodem siły oddziaływania Marty jest fakt, iż nagrałam króciutki filmik, który udostępniłam na Facebooku. Nagrany komórką, bez profesjonalnego oświetlenia i tła, bez planu i przygotowania, ale z wielką chęcią przełamania swoich ograniczeń i potrzebą nawiązania bliższego kontaktu ze swoimi odbiorcami 🙂

Podcasty Oli Budzyńskiej (Pani Swojego Czasu)

 

Podcasty Pani Swojego Czasu są po prostu genialne! Dobrze się ich słucha – to jedno! A po drugie są konkretne i rzetelne. Ola dzieli się w nich swoim osobistym doświadczeniem w budowaniu marki, a także angażowaniu fejsbukowej społeczności. Fakt, iż jest „żywym przykładem” przemawia do mnie o wiele bardziej niż sucha, teoretyczna i wydumana egzemplifikacja. Poza tym jej historia robi wrażenie – startowała właściwie z niczym: nie miała profesjonalnego sprzętu, zdjęcia robiła komórką i wrzucała je bez żadnej obróbki, a teksty publikowała bez korekty… mimo tego zbudowała zaangażowaną społeczność i prężnie rozwijający się biznes. Oczywiście w między czasie szlifując warsztat i doskonaląc umiejętności.

A tutaj podcasty Oli:

Od czego zacząć budowanie biznesu online?

Jak zbudować zaangażowanie na Facebooku?

Jak zarabiać na kursach online? – cz. 1

 

Mr Optim <- klik

 

Kanał na Youtubie prowadzony przez Adama Kuśmierczyka (w końcu jakiś mężczyzna! 🙂 ), dzięki któremu dowiesz się jak być widocznym 😉 Co mi się podoba? Jestem wzrokowcem i wszelkie wykresy, grafiki i obrazki zapadają mi szybko w pamięć, a Mr Optim często stosuje tę metodę przekazywania wiedzy 🙂 Poza tym jest krótko i na temat – a dla zabieganej mamy to dodatkowy walor!

Przykładowy filmik o tym, jak publikować stare treści jeszcze raz <- kilk

 

Warto wymienić jeszcze…


Na Łysej Górze – o marketingu dla kobiet <- klik

Liczy się content – o skutecznym content marketingu <- klik

Joanna Ceplin – o strategii w mediach społecznościowych <- klik

Vademecum blogera – różne aspekty blogowania <- klik

Szkoła Blogowania – miejsce, w którym nauczysz się podstaw blogowania <- klik


A Wy? Jakie znacie miejsca w sieci, które w jasny i przejrzysty sposób tłumaczą takie zagadnienia jak social media, seo i budowanie marki?

36 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *