Moim zdaniem

Proste sposoby na zachowanie młodości. Sprawdziłam i polecam

Kult młodości to dominujący obecnie trend, więc wszelkie proste sposoby na zachowanie młodości są na wagę złota. Zapewniam Was, że nie trzeba wydać miliona monet, żeby wyglądać młodo. Powoli zbliżam się do czterdziestki, a spokojnie wyglądam na studentkę 😉 Jak to robię? Czytaj dalej 😉

Proste sposoby na zachowanie młodości

 

Tak bardzo chcemy być młodzi, że w tej pogoni za utraconym czasem potrafimy… zatracić się właśnie. Operacje plastyczne spowszechniały i coraz więcej osób ingeruje w swoją powierzchowność. Do tego stopnia, że napompowane usta czy kocie oczy okradają z indywidualności, czyniąc zmodyfikowane twarze towarem masowym. I, co przerażające, takim zabiegom poddają się osoby młode, którym naprawdę niczego nie brakuje. A przecież wystarczy…

…odpowiednią ilość czasu przeznaczać na sen!

 

Nie jest to rada nowa, jednak rzadko stosowana. A szkoda, bo uniwersalna i skuteczna. Stosowna dawka snu generuje nie tylko odpowiednią ilość życiowej energii, ale wpływa korzystnie również na wygląd. Wypoczęta twarz, to młoda twarz – bez podkrążonych i przekrwionych oczu, sińców i ziemistej cery. A jeśli notorycznie cierpimy na deficyt snu to konsekwencją są problemy zdrowotne, które odciskają piętno na naszej fizjonomii. Wszelkie zmiany chorobowe sprawiają, że wyglądamy po prostu starzej. Śpijmy zatem ile wlezie, eliminujmy potencjalne czynniki wpływające negatywnie na jakość naszego snu (stres, przejedzenie, niewywietrzona sypialnia, itd.) i cieszmy się tym naturalnym kosmetykiem.

Proste sposoby na zachowanie młodości. Sen.

Uśmiechaj się często!

 

Jakaś pani zakrzyknie: Ale od tego robią się zmarszczki! 😉 Szczerze? To lepiej wygląda mars na czole czy zaciśnięte w linijkę usta? Osoby z poczuciem humoru, które często się śmieją wyglądają młodziej. A to dlatego, że nie marnują drogocennych minut na rozpamiętywanie, jątrzenie czy użalanie się. Idą do przodu, ciesząc się życiem. Ale jak to zrobić, żeby częściej się śmiać skoro z natury jesteśmy pesymistami? Z nastawieniem do życia można walczyć! Jak? Przebywaj z inspirującymi osobami. Rozwijaj się. Oglądaj filmy z pozytywnym przekazem. Skup się na tym, co teraz, a z każdej złej sytuacji staraj się wynieść coś konstruktywnego. W moim życiu było wiele niedobrego, a jednak uznawana jestem za  osobę pogodną. I muszę wyznać, że wymagało to ode mnie dużo pracy.

Dużo się ruszaj!

 

I tutaj znowu – Ameryki nie odkryłam – sposób banalny i oczywisty, ale też i tani. Bo przecież nie trzeba chodzić do fitness klubu, wystarczy na przykład codziennie spacerować, biegać czy po prostu ćwiczyć w domu. Ruch sprawia, że nasze ciało jest sprężyste i nie starzeje się tak szybko. Jesteśmy gibcy, energiczni i mamy więcej zapału. Człowiek, który zamyka się w czterech ścianach i  prowadzi siedząco-leżący tryb życia najzwyczajniej w świecie umartwia się. Im dłużej zachowamy sprawność, tym dłużej będziemy czuli się młodzi.

Proste sposoby na zachowanie młodości. Ruch i przebywanie na świeżym powietrzu.

Przebywanie na świeżym powietrzu

 

Możliwość oddychania powietrzem na otwartej przestrzeni, najlepiej gdzieś wśród zieleni z całą pewnością hamuje proces starzenia. Znajdą się pewnie osoby, które będą twierdzić inaczej, bo przecież długotrwałe wystawianie twarzy na słońce działa rakotwórczo i postarza właśnie. Argument absurdalny, ponieważ istnieje stosowna ochrona, która stwarza barierę przeciwko szkodliwemu działaniu promieni UV. Przebywanie na świeżym powietrzu wiąże się często z ruchem, co jest po prostu zestawieniem idealnym. Krew szybciej krąży, na buzi pojawiają się zdrowe rumieńce, a oczy są pełne blasku! Grzechem byłoby nie skorzystać z tego darmowego dobrodziejstwa!

Odżywiaj się zdrowo!

 

Regularne, zbilansowane odżywianie wpływa nie tylko na nasze zdrowie. Decyduje również o wyglądzie naszych włosów, cery czy paznokci. Gęsta lśniąca czupryna i rumiana twarz sugeruje organizm będący w rozkwicie. Wszelkie oznaki łysienia, łamliwość włosów i paznokci oraz wypryski, ale również dodatkowe kilogramy czy też ich niedobór wynikający z niewłaściwej diety rzutuje na ogólny wizerunek. Czasem może być kojarzony z niedbalstwem, a czasem odbierany jako proces starzenia. Dlatego warto zadbać o to, żeby jadać o stałych porach, a także zapewnić swojemu organizmowi niezbędnych składników. Wymaga to czasu i odpowiedniej wiedzy, ale procentuje z nawiązką.

Proste sposoby na zachowanie młodości. Racjonalne odżywianie

Rozwijaj się!

 

Człowiek, który dba o swój rozwój intelektualny jest o wiele bardziej atrakcyjny. Głód nowości, poszukiwanie inspiracji, chęć eksplorowania świata to często domena młodości. Widzieliście kiedyś różnicę między siedemdziesięciolatkiem, który jest aktywny zawodowo i stale poszerza swoje horyzonty, a tym, który uznaje, że synonimem starości jest wycofanie się z życia? Jest ogromna! Ten drugi wygląda po prostu starzej. Uparte trzymanie się swoich nawyków i przekonań, brak pasji i chęci pogłębiania wiedzy postarza! Kostniejesz, zapadasz się w sobie, znikasz. Jeśli chcesz czuć się i wyglądać młodo dbaj o progres duchowy i intelektualny.

Stosuj skuteczne kosmetyki!

 

To mój nowy sposób na to, żeby podarować sobie szybki zabieg w domowym zaciszu. Kiedyś ograniczałam się do „jakiegoś tam” kremu na dzień, ale wcześniej nie miałam zmarszczek ani też działanie grawitacji nie było tak widoczne 😉 Obecnie bardziej zwracam uwagę na kosmetyki, które mają znaleźć się na mojej półce w łazience. I coraz częściej zerkam na te, które mają powstrzymać proces starzenia. Dlatego cieszę się, że zespół PolskiKolagen podarował mi możliwość zapoznania się z ich produktem. Choć słowo „produkt” brzmi sucho i beznamiętnie, a przecież mam wobec niego bardzo ciepłe uczucia 😉 , bo efekt jest właściwie natychmiastowy!

Ale od początku, cóż ja właściwie zachwalam? A remedium na kobiece bolączki, co się zowie Kolagen Natywny. Otóż to, co wyróżnia ów specyfik od innych to to,  że uderza bezpośrednio w przyczynę. Dzięki regularnemu stosowaniu mam szansę opóźnić proces powstawania nowych zmarszczek o wiele lat! Czy to nie brzmi fantastycznie?  Starzenie się to oczywiście nic złego, ale jeśli możemy poczuć się lepiej nie wstrzykując sobie botoksu tu i ówdzie, to czemu z tego nie skorzystać 😉

Dużym plusem, ale już dla naszej kieszeni, jest wydajność Kolagenu Natywnego. Przy codziennym dwukrotnym stosowaniu jednej dawki z dozownika, zawartość wystarcza nawet na trzy miesiące. Kolagen aplikujemy na mokrą skórę twarzy i szyi, delikatnie wklepując. I to wszystko!

Proste sposoby na zachowanie młodości. Kolagen natywny.

Więcej fachowych i wyczerpujących wiadomości znajdziecie na stronie partnerskiej.

Inne sposoby za zatrzymanie czasu <- klik

A Wy? Jakie metody stosujecie? Napiszcie proszę w komentarzu!

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *