Nominacja do Liebster Blog Award
Moim zdaniem

Nominacja do Liebster Blog Award, czyli Firliki odpowiadają

Gabistworkowo* nominowało Firliki do Liebster Blog Award. To swego rodzaju nagroda i wyróżnienie – twórca innego bloga wyraża w ten sposób uznanie dla twojej pracy. Nie pozostaje mi nic innego, jak docenić gest i odpowiedzieć na pytania zadane przez Gabistworkowo.

Nominacja do Liebster Blog Award, czyli Firliki odpowiadają

Kto jest Twoją inspiracją na co dzień?

Na co dzień na nikim się nie wzoruję, ale z całą pewnością jest pewien typ człowieka, który podziwiam i szanuję. A moją admirację wywołują takie cechy jak: pracowitość, kreatywność i pokora. Cenię w ludziach wewnętrzną siłę, która pozwala im przełamywać schematy i przekraczać granice. Sama chciałabym być takim człowiekiem.

Dlaczego blogujesz?

Jestem introwertykiem i z reguły nie narzucam się nikomu. Jest jednak we mnie głęboka potrzeba wyrażenia siebie i chęć podzielenia się moim wewnętrznym światem z innymi. Stąd blogowanie – bezpieczna forma komunikacji, która pozwala wyartykułować, co mi w duszy gra i nawiązać kontakt z ciekawymi osobami.

Jaki jest Twój ulubiony cytat?

„Rozczarowania trzeba palić, a nie balsamować” (podobno Mark Twain) Z cytatem owym zetknęłam się w liceum i zrobił na mnie dość mocne wrażenie. Dlaczego? Ponieważ byłam osobą, która żyła przeszłością, rozdrapywała wciąż na nowo każdą ranę. Postawa taka powodowała, że byłam zamknięta na to, co przynosiło mi życie. W którymś momencie zrozumiałam, że nie wolno oglądać się za siebie, że nie należy stawiać ołtarzy swojemu cierpieniu. Teraz koncentruję się na teraźniejszości, nie patrzę wstecz, ale też nie wybiegam myślą naprzód. Najważniejsze jest tu i teraz.

Co byś zrobiła, gdybyś wygrała milion?

Fiu fiu – milion rzeczy! 😉 Najważniejsze z nich to: podróże, własne mieszkanie, inwestycja w rozwój oraz cel charytatywny.

Kim chciałaś zostać w dzieciństwie?

Nie pamiętam. Jak już zaczęłam dorastać i wiedziałam, że z czasem będę musiała podjąć decyzję o swojej przyszłości zawodowej, to miałam wiele pomysłów na siebie: piosenkarka, malarka, aktorka, ekolożka, psycholożka, historyczka, anglistka…naprawdę miałam problem, żeby sprecyzować swoje upodobania.

Jaką umiejętność chciałabyś w sobie rozwinąć?

Systematyczność. I te wszystkie talenty, które podobno mam 😉

Co Cię rozwesela?

Cięta riposta, mój Mąż, dobra muzyka, wyśmienite towarzystwo.

Co w sobie lubisz?Podaj 3 cechy.

Ciężkie pytanie…na pewno wrażliwość, empatia i…refleksyjność. Może te cechy jakoś specjalnie mnie nie wyróżniają, ale sprawiają, że sama ze sobą czuję się dobrze.

Jaki jest Twój superbohater/superbohaterka? Uzasadnij, dlaczego.

W dzieciństwie ubóstwiałam Thorgala, dziecko gwiazd, które zamieszkało wśród wikingów. W dorosłym życiu ów komiksowy bohater okazał się szlachetnym, pracowitym i oddanym swojej rodzinie (a do tego walecznym) człowiekiem. Swoistym bohaterem był również dla mnie książkowy Pan Samochodzik – imponowała mi jego wiedza, ale również postawa. Mimo braku nadprzyrodzonych mocy, potrafił bronić swoich racji.

Bez jakiego kosmetyku nie jesteś w stanie funkcjonować?

Oprócz oczywistych niezbędników codziennej higieny z całą pewnością ciężko byłoby mi się obyć bez podkładu. Moja niedoskonała cera zdecydowanie wymaga retuszu 😉

Kawa czy herbata?

Zdecydowanie herbata, nie przepadam za kawą.

Zgodnie z regułami Liebster Blog Award Firliki nominują jedenaście blogów: Halo Misiu, Well Well, Ronja, Wylepianki, artTATA, napoziomie, Pan Orzech, Zapiski Mamy, Zaparzę ci herbatę, Jak ona to robi, Szpilki na betonie.

Moje pytania dla Was, na które jeśli macie ochotę, odpowiecie:

 1. Jaki kolor najlepiej wyraża Twoją osobowość? Uzasadnij.
 2. Jeśli nie blogowanie, to co?
 3. Najbardziej magiczna chwila w Twoim życiu?
 4. Czego najbardziej się boisz?
 5. Wymień trzy najważniejsze dla Ciebie filmy i powiedz nam, dlaczego są dla Ciebie tak ważne.
 6. Blog, który najchętniej czytujesz.
 7. Jak wyobrażasz sobie swoich czytelników?
 8. Wiara czy doświadczenie?
 9. Gdybyś miał/a możliwość odbycia podróży w czasie, jaką epokę byś wybrał/a?
 10. Opisz idealny poranek.
 11. Najważniejsze w życiu…Dokończ zdanie.

*Aktualizacja z 27.04.2017 – ostatni wpis na blogu Gabistworkowo z 30 maja 2016.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *