Inspirujące konta na Instagramie
Opinie Firlika

Najbardziej inspirujące konta na Instagramie, które obserwuję

Social media niepodzielnie panują nad ludzkimi żywotami. Granica między realnym życiem, a tym za szklaną szybką jest płynna i czasem zatracamy się w wykadrowanej rzeczywistości podsycanej serduszkami i kciukami. Nie widząc kontekstu i tak zwanego backstage’u nosimy w sobie wyobrażenie, imaginację tego, jak powinna wyglądać idealna codzienność. Mój głęboki sprzeciw budzą profile przerysowane i pozowane, natomiast cenię naturalność i szczerość. I bardzo chciałabym się z Wami podzielić listą zatytułowaną przeze mnie: Najbardziej inspirujące konta na Instagramie, które obserwuję.

Wykradam codzienności chwile dla siebie

Wpadłam w koleiny codzienności. Coraz ciężej mi znaleźć czas na cokolwiek oprócz pokonywania trasy z domu do przedszkola, a potem do pracy (i na odwrót) i samą pracę. Jestem poza domem 12 godzin. Z drugich 12 zabieram 7 na sen. Na co zostają pozostałe trzy? Zabawę z dzieckiem (choć i to nie zawsze), kolację i przygotowywanie posiłków na dzień następny…i tyle…

Skąd więc w ogóle wpis o kontach na Instagramie, które najchętniej obserwuję skoro rzekomo nie mam czasu? Robię to w tzw. między czasie, kiedy jadę sama tramwajem lub autobusem. Kiedy mężczyźni mojego życia się kąpią. Kiedy czekam w kolejce. To chwile, które próbuję codziennie dla siebie wykraść. Dlatego tak bardzo ważne, by były tego warte.

 

Inspirujące konta na Instagramie
Źródło: www.unsplash.com

 

Jeśli jesteście ciekawi poszczególnych kont, to klikajcie w nagłówki poprzedzające każdy akapit 🙂

edytafl

To nie blogerka, influenserka czy osoba publiczna – to po prostu kobieta, która ilustruje swoje życie. Uwielbiam głębię i półcienie w jej zdjęciach. Kadry z jednej strony proste i oszczędne, z drugiej strony zawierają ogromny ładunek emocjonalny. Zachwyt, wdzięczność i uważność to niezmienna przeplatanka. I to właśnie jest niesamowite – mimo bogactwa przekazu, ascetyczność obrazu. Przemawia do mnie jej wrażliwość, umiejętność zamykania chwili w słowach i kadrach.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Edyta (@edytafl)

 

mrsostrovia

Konto, które estetycznie mnie zachwyca, a jednocześnie wywołuje zazdrość. Utrzymane w spójnej i konsekwentnej stylistyce jest prowadzone w bardzo kreatywny sposób. Tutaj wszystko ma swoją wartość i głębię. Jest idealnie na każdej możliwej płaszczyźnie. Moje oczy cieszą się każdym kadrem. Prostym i wyważonym. W tych obrazach nie ma przypadkowości – to są skończone dzieła sztuki, które celnie ilustrują przekaz autorki. A sama mrsostrovia to niezmiernie sensualna, zmysłowa i wrażliwa kobieta. Dobra dusza, której jakakolwiek powierzchowność jest obca. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paulina Ostrowska ? (@mrsostrovia)

brylińska

Ascetyczne zdjęcia, cięty humor i przepiękne portrety. Ograniczona paleta barw wydobywająca to, co istotne. Bez zbędnego szumu, barokowych ozdobników, bez zbędnej afektacji. Zachwycająca córka, scenki wyjęte żywcem z życia i mnóstwo dystansu. Dobrze się ogląda, dobrze się czyta. Brylińska to kobieta, która ma smak, wyczucie i ogrom zmysłu obserwacyjnego. Oko od portretów i umiejętność wyłuskiwania z codzienności przepysznych anegdot. No mogłabym litanie i peany pisać, ale chyba lepiej będzie jak po prostu zachęcę Was do odwiedzenia profilu. Bierzcie i cieszcie się!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez marta brylińska (@brylinska)

 

Najbardziej inspirujące konta na Instagramie, które obserwuję

 

inuinka

Cenię ogromnie za kreatywność. Lubię podglądać jej żółto-różowy świat pełen energii i magii. Jest jakiś pozytywny przekaz w jej kolorowych zdjęciach, w dzieleniu się swoją barwną twórczością – nie potrafię do końca go zdefiniować, ale jakoś mi lżej, gdy śledzę losy Inu na Instagramie. Działa chyba na mnie jak wiosna, która w końcu przychodzi po długiej zimie. Pobudza krążenie, wywołuje uśmiech na twarzy, prowokuje do kreatywnego działania.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Inu✨Robię czapki i makatki ? (@inuinka)

 

misssaraferreira

Chciałabym, żeby wydała książkę. Wirtuozeria opisów pod zdjęciami z jednej strony wywołuje zazdrość (Halo! Dlaczego ja tak nie potrafię!), z drugiej jest dla mnie prawdziwą ucztą. Lubuję się w każdym słowie, przecinku, puencie. Odczuwam nawet pewnego rodzaju niedosyt (stąd pragnienie, by napisała coś dłuższego, co pozwoliłoby zanurzyć się w tym świecie obrazów utkanych ze słów). Jest na tym profilu dużo, tak lubianej przeze mnie, prostoty. Nikogo się tu nie mami zbytkiem. Za to natura broni się sama – widać, że Miss Ferreira jest z ową naturą za pan brat. W tych kadrach, w których przewija się przyroda czuć do niej ogromny szacunek i jakiś nie do końca wysłowiony zachwyt. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sara Ferreira. Lublin (@misssaraferreira)

 

eatrunlove.pl

Jestem bardziej obserwatorką Insta Story niż konta na Instagramie, ale może stąd, że stories pojawiają się praktycznie codziennie, w przeciwieństwie do postów. Cóż mnie takiego w nich wciąga? Spokój, refleksyjność i ogromnie lubiana przeze mnie prostota. Cenię to, że oprócz codziennych kadrów jest też przemycana idea, przemyślenia, inspiracje. I nie czuję w tym górnolotności i patosu, tylko głęboką uważność i wdzięczność. Nie ma w tym nic opresyjnego, namawiającego do rewolucyjnych zmian w życiu. Taka po prostu jest codzienność twórczyni profilu – oparta na małych krokach z szacunkiem do wszelkiego istnienia i stworzenia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @eatrunlove.pl

kamienica_w_lesie

To instagramowy fenomen w szczecińskiej społeczności. Ciepła kobieta o szczerym sercu zjednała sobie mieszkańców miasta. Jak nikt inny przedtem wywołała dyskusję, zachwyt nad stareńkimi kamienicami i poczucie lokalnej przynależności. Na swoim koncie pokazuje miejsca często niedostępne dla przeciętnego mieszkańca, zwraca uwagę na detale, zachwyca się nieoczywistym pięknem. Jej spacery po mieście pozwalają mi zajrzeć w zakątki, w które póki co, nie mogę zajrzeć. Dlatego cieszę się przeogromnie, że jest ktoś, kto patrzy na otaczającą rzeczywistość podobnie jak ja i poniekąd jest moimi oczami.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Monika Szymanik #kamienica (@kamienica_w_lesie)

 

I oczywiście zapraszam Was również do siebie 🙂 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Estera. Mama. Blogerka. (@firliki)

 

Jeśli znacie jakieś konta na Instagramie warte polecenia, to śmiało, piszcie – inspiracji nigdy dość 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *